5 tipů: Jak přistupovat k výběru materiálu při výrobě na zakázku

Opravdu velkou výhodou je, že pokud si necháte udělat nábytek na míru, můžete si sami zvolit materiál a barevné provedení.

1.Kde nábytek budemf-mdf-1200-1800_800x800_crop_478b24840a

Než se začnete rozhodovat o druhu a tipu materiálu, je potřeba si ujasnit, co vlastně zařizujeme. Pokud budu vybavovat kuchyni, musím si uvědomit, že se zde pracuje a vaří každý den. Materiál by měl být odolný i proti polití, ušpinění a následném uklízení. Dětský pokoj by měl být také odolný, protože děti rádi kreslí a jsou někdy hodně kreativní. V obyváku už nám jde spíše o vizuální efekt a příjemný pocit. Když si uvědomíme, čemu všemu bude nábytek vystaven, získáme pak lepší představu o tom jaký materiál využít.

2. Bude vše nové nebo potřebuji doplnit stávající

Vybavujete novostavbu, pak si můžete vybírat z celé škály materiálů a desénů. Pokud, ale potřebujete doplnit stávající nábytek o nové kousky, pak už je to obtížnější. Můžete zvolit kontrast a nechat vyniknout nové kousky mezi staršími. Anebo se můžete pokusit najít podobný materiál a starší kousky co nejvíce sladit s novými. V každém případě je dnes nabídka např. laminovaných desek opravdu široká. Otázkou zůstává, jestli není příjemné změnit a oživit interiér o nové barvy a desény.

3. Jak je to s barvami

Pokud už jsme si ujasnili, na co budeme nábytek využívat a jak nám půjde dohromady se staršími kousky, můžeme se pustit do barevného řešení. Jestliže chceme sladit stávající s novým, je barevné řešení předem dané. Při výběru nového řešení bychom se měli zamýšlet nad velikostí prostoru, barvou stěn a jiných prvků v interiéru a taky tím co lahodí našemu oku. Dnes se barvy a desény často kombinují a vytváří velmi pěkné efekty. Můžete se inspirovat v časopisech nebo na internetu, a pokud se vám něco zamlouvá, můžete využít přímo tento tip. Nechávejte se, ale unášet jen moderními trendy, ale zkuste si představit, jak na vás budou barvy působit, abyste se cítili dobře.

4. Co bezpečnost

Pokud nakupujete u spolehlivé firmy, můžete si být jisti, že použité materiály odpovídají nejpřísnějším normám. Spolehlivá firma je schopna doložit atest, který potvrzuje, že daný výrobek prošel akreditovanou zkušebnou a je zdravotně nezávadný. I materiály použité při výrobě mají certifikáty a osvědčení o hygienické nezávadnosti. Pokud trpíte na alergie, sdělte nám tuto informaci a společně vybereme takový materiál, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Bezpečnost dětí u nábytku pak zajišťuje řada doplňků, kterými můžete opatřit např. rohy stolu a skříní. Sestavy v pokojích pro děti se při montáži přichytí ke stěně, kdyby se v dítěti náhodou probudil malý horolezec. Skříňky s úklidovými prostředky je možné uzamknout.

5. Nechte si poradit

Na závěr poslední tip:“ Nechte si poradit od odborníků„. Máme už zkušenosti s řadou interiérů a rádi vás upozorníme na případné komplikace, které by mohly nastat. Pomůžeme s výběrem barev a druhem použitého materiálu. Pokud si nebudete hned jistí, nechte si vše v klidu doma projít hlavou a přijďte na další schůzku. Nábytek nevybíráme na týden, ale na mnohem delší životní úsek a proto stojí za to věnovat chvilku času plánování.

Přejeme vám, ať máte dobrý plán, který se vám podaří dotáhnout do úspěšného konce.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *